W dzisiejszych czasach znajomość angielskiego jest niemal koniecznością. Zwroty z niego oraz pojedyncze słówka coraz częściej wplatane są w rozmowy Polaków. Znajdują się one także w reklamach czy na produktach półek sklepowych. Zaraz za chińskim jest to język, którym posługuje się największa liczba ludności. Jego znajomości wymaga się także na wielu stanowiskach, dlatego jeśli jeszcze nie zacząłeś się kształcić w tym temacie lub po prostu chcesz poszerzyć swoje słownictwo, warto rozpocząć od kursu języka angielskiego przy wykorzystaniu fiszek.

Fiszki – co to jest?

Wielu osobom w pierwszej chwili wydaje się, że nie słyszeli wcześniej o powyższej metodzie. Jednak podczas rozmów na temat tego, w jaki sposób powtarzali do egzaminów czy kartkówek, okazuje się, że duża część z nich miała już styczność z fiszkami. Jedna ze wspomnianych metod powtórkowych polegała na tym, że z bloku czy z zeszytu wycinało się karteczki, a następnie po jednej stronie pisało się pytanie lub pojęcie, a na drugiej odpowiedź. Pozwalało to na samodzielną weryfikację własnej wiedzy przerobionego materiału oraz łatwą i szybką możliwość powtarzania, która utrwalała te informacje. Na tym samym opiera się także samodzielny kurs języka angielskiego poprzez fiszki.

 kurs języka angielskiego

Sposoby na naukę z fiszkami – kurs języka angielskiego

Metoda polegająca na wykorzystaniu fiszek jest świetnym sposobem na naukę nowego języka. Jej przystępność i prosta forma zyskują coraz więcej zwolenników na całym świecie. Jakie metody sprawdzają się tutaj najlepiej?

Jedna z najskuteczniejszych form nauki poprzez fiszki dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na przejrzeniu słówek lub zwrotów, które znajdują się w paczce i podzieleniu ich na dwie grupy. W jednej z nich powinny znajdować się słówka, które przydają się w codziennym życiu, są najczęściej używane (np. „mieszkam w…”, „mama”) – takich pojęć powinniśmy nauczyć się w pierwszej kolejności. W drugiej grupie natomiast umieszczamy słowa już bardziej skomplikowane i specjalistyczne (np. „budynek mieszkalny”, „brama wjazdowa”). Ta forma jest oczywiście skierowana do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z angielskim. Dla osób bardziej zaawansowanych, już w trakcie kursu języka angielskiego, fiszki mogą się dzielić na następujące grupy: „słowa/zwroty, które już dobrze znam” oraz „te, których jeszcze nie znam”. Karteczki z pierwszej grupy można pominąć lub po prostu wracać do nich rzadziej, niż do tych z drugiej. W kolejnym etapie przystępujemy do powtarzania materiału i przerobione fiszki dzielimy na kolejne dwie grupy: „umiem” i „nie umiem”. W tej metodzie, jak i wielu podobnych związanych z nauką poprzez fiszki, bardzo ważne jest, aby regularnie przeprowadzać powtórki. Szczególnie zagadnień znajdujących się w „nie umiem”. Warto opracować plan nauki materiału oraz częstotliwość jego powtarzania. Jeśli będziemy się go trzymać – pozytywny efekt murowany!

Czy nauka języka poprzez fiszki się opłaca?

Ta metoda jest tak łatwa i przystępna, że w dzisiejszych czasach skłania się ku niej coraz więcej osób. Zdobywa uznanie dzięki swojej prostocie oraz możliwości samodzielnej nauki w każdym czasie i miejscu na ziemi. Fiszki można przygotować własnoręcznie, jednak stworzenie porządnego zbioru pojęć czy zwrotów bywa bardzo czasochłonne. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup gotowego pakietu fiszek, które nie tylko oszczędzą nam kilka cennych godzin czy nawet dni, ale i swoją estetyką i ciekawą formą dodatkowo zmotywują nas do nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj