Do obowiązków każdego ucznia czy studenta należy uczenie się na różne testy, kartkówki, sprawdziany, kolokwia bądź egzaminy. Czasem może sprawiać to sporą trudność, a szczególnie, kiedy mamy dużo materiału do przyswojenia. Jak możemy wówczas poradzić sobie z nawałem nauki?

Nie przygotowujmy się na ostatnią chwilę!

To bardzo ważne, żeby wcześniej przygotować sobie materiały, z których będziemy się uczyć. Ponadto, jeśli mamy zapowiedziane kilka sprawdzianów w kolejnym tygodniu szkolnym, nie zostawiajmy tego na ostatni dzień przed „godziną zero”, lecz uczmy się etapami. Będziemy mieli wtedy pewność, że dobrze się przygotowaliśmy.

Zadbajmy o otoczenie

Podczas uczenia się nic nie powinno nam przeszkadzać. Wyłączmy telefon, telewizor, komputer. Możemy włączyć muzykę pomagająca w koncentracji, zapalić nasze ulubione świeczki itd.

Bardzo ważne jest również odpowiednie oświetlenie oraz stały dostęp świeżego powietrza. Warto co jakiś czas robić sobie także przerwy i pamiętać o spożywaniu magnezu!

Wybór właściwej dla siebie techniki nauki

Tak naprawdę jest to ciągły proces; im więcej mamy za sobą doświadczenia ze stosowaniem różnych technik nauki, tym łatwiej będziemy mogli wybrać dla siebie odpowiednią.

Jak szybko się uczyć?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here