Do obowiązków każdego ucznia czy studenta należy uczenie się na różne testy, kartkówki, sprawdziany, kolokwia bądź egzaminy. Czasem może sprawiać to sporą trudność, a szczególnie, kiedy mamy dużo materiału do przyswojenia. Jak możemy wówczas poradzić sobie z nawałem nauki?

Nie przygotowujmy się na ostatnią chwilę!

To bardzo ważne, żeby wcześniej przygotować sobie materiały, z których będziemy się uczyć. Ponadto, jeśli mamy zapowiedziane kilka sprawdzianów w kolejnym tygodniu szkolnym, nie zostawiajmy tego na ostatni dzień przed „godziną zero”, lecz uczmy się etapami. Będziemy mieli wtedy pewność, że dobrze się przygotowaliśmy.

Zadbajmy o otoczenie

Podczas uczenia się nic nie powinno nam przeszkadzać. Wyłączmy telefon, telewizor, komputer. Możemy włączyć muzykę pomagająca w koncentracji, zapalić nasze ulubione świeczki itd.

Bardzo ważne jest również odpowiednie oświetlenie oraz stały dostęp świeżego powietrza. Warto co jakiś czas robić sobie także przerwy i pamiętać o spożywaniu magnezu!

Wybór właściwej dla siebie techniki nauki

Tak naprawdę jest to ciągły proces; im więcej mamy za sobą doświadczenia ze stosowaniem różnych technik nauki, tym łatwiej będziemy mogli wybrać dla siebie odpowiednią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj