Każdy z nas czytał bądź będzie dopiero czytać konkretną lekturę wybraną przez nauczyciela języka polskiego. Niektóre z nich to:

„Zbrodnia i kara”

Autorem tej lektury jest Fiodor Dostojewski, pisarz rosyjski. Książka ta w dogłębny sposób przedstawia czytelnikowi uczucia, jakie towarzyszą człowiekowi, który dokonał morderstwa. „Zbrodnia i kara” to trochę kryminał, trochę dramat, a trochę książka filozoficzna, w której możemy analizować od deski do deski opisane postaci.

„Lalka”

Jest to książka pióra Bolesława Prusa. Opowiada ona o czasach pozytywistycznych oraz o miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej, czyli tytułowej „Lalki”. Lektura pokazuje ówczesny świat bez namydlania oka czytelnika, przeciwstawia arystokrację z klasą robotniczą.

„W pustyni i w puszczy”

Książka autorstwa Henryka Sienkiewicza. Jest to piękna opowieść o przyjaźni, poświęceniu, odwadze. Ukazuje nam realia plemion afrykańskich, muzułmanów, opowiadając z czym musieli się mierzyć główni bohaterowie – Staś i Nel – podczas ucieczki przed wrogiem.

„Romeo i Julia”

Jest to dramat napisany przez Williama Szekspira. Opowiada on o wspaniałej miłości łączącej tytułowych bohaterów oraz o konflikcie ich obu rodzin, które uczyniły ową miłość uczuciem zakazanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj