Matura, inaczej egzamin dojrzałości, stanowi powód koszmarów sennym prawie każdego licealisty. Zdanie jej na odpowiednim poziomie przyczynić się może do dostania się na wymarzony kierunek studiów na jednym z lepszych uniwersytetów. Dlatego też, należy dobrze się do niej przygotować od strony teoretycznej (chodzi tu o wiedzę zdobywaną przez cały okres wcześniejszej nauki) oraz od strony praktyczne (co możemy mieć ze sobą, a czego nie na egzaminie itd).

Wybór przedmiotów

Oprócz przedmiotów obowiązkowych, czyli matematyki, języka polskiego oraz języka obcego na poziomie podstawowym, uczniowie wybierają co najmniej jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym. Może to być np. język obcy, chemia, matematyka, biologia czy geografia.

Decyzja ta jest bardzo ważna, gdyż odpowiedni przedmiot dodatkowy może okazać się „punktem przetargowym” podczas rekrutacji na studia.

Przygotowanie logistyczne na egzaminy

Należy sprawdzić godziny egzaminów oraz sale, w których będziemy pisać. Co więcej, powinno się zaopatrzyć w potrzebne przybory takie jak: prosty kalkulator, linijka, długopisy z czarnym atramentem. Nie można także zapomnieć o zabraniu dowodu osobistego! Telefon komórkowy i tym podobne najlepiej będzie wyłączyć i schować, tak na wszelki wypadek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj