Od jakiegoś czasu obiecujesz sobie, że zmotywujesz się do opanowania nowego języka, ale ciągle uporczywie przekładasz to na „jutro”, a książki leżą pod grubą warstwą kurzu… I w ten sposób mijają kolejne dni, miesiące i lata, a Ty nadal deklarujesz, że zmienisz swoje nastawienie i poczekasz na idealny czas na edukację. Idealnego czasu nie będzie nigdy, wiele osób jest w takiej sytuacji i boją się rozpocząć w życiu coś nowego, ale zanim się obejrzysz, zdążysz już zaangażować swoje myśli i predyspozycji do nauki języka angielskiego, ten język zawsze Ci się przyda, niezależnie od tego czy wybierasz się do pracy za granicę czy na wakacje. Zresztą, w kraju nie brakuje anglojęzycznych słówek, nazw i zwrotów umieszczonych np. na opakowaniach wielu produktów do pielęgnacji czy kosmetyków. Niestety wiele metod nauki zawodzi, a człowiek zniechęca się, porzuca nadzieje, że kiedyś uda mu się opanować chociaż średni poziom znajomości angielskiego, dlatego z pomocą przychodzą fiszki, sprytne karteczki, dzięki którym uda Cię przyswoić mnóstwo słówek czy zwrotów, nauki tą metodą jest przyjemna i wielu osobom przyszła z pomocą, kiedy inne sposoby zawiodły. Sprawdź dlaczego warto uczyć się poprzez fiszki i jak działa ich mechanizm.

Na czym polega nauka

Fiszki do nauki języka angielskiego to tak naprawdę nic innego, jak zgrabnie zaprojektowane karteczki, które z jednej strony mają zapisane słowo w języku polskim, a na odwrocie swój angielski odpowiednik, w dodatku są ubogacone o przykład zastosowania w zdaniu tego konkretnego słówka. Dla początkujących może to być świetna forma przyswajania słówek. Aby jeszcze bardziej udogodnić naukę języka, fiszki dostępne są także w elektronicznej odsłonie.

Dlaczego są wyjątkowe?

Fiszki są podzielone na różne kategorie, które zawierają bloki tematyczne (najpopularniejsze to: słówka z dziedzin życia, gramatyka, przygotowanie pod maturę, konwersacje, wersję dla seniorów, literaturę angielską, porównanie angielskiego z amerykańskim) i poziomy zaawansowania (początkujący, zaawansowany i średnio-zaawansowany). Komplety fiszek są także dostępne w połączonych pakietach, przystosowanych do określonego poziomu. System fiszek, dzięki zastosowaniu w elektronicznej wersji wymowy – pozwala na słuchanie słów i zwrotów, poprzez to właśnie zapamiętywanie i przyswajanie angielskiego będzie bardziej efektywne i szybsze, a co za tym idzie, dzięki obsłuchaniu się językiem, będziesz mógł lepiej rozumieć wypowiedzi. Rozumienie ze słuchu niezwykle przyda Ci się za granicą czy to podczas wakacji, czy też w pracy, ponieważ wielu z nas jest w stanie zapamiętać słownictwo, ale inaczej jest je przeczytać z kartki, a inaczej brzmi, wypowiadane przez profesjonalnych native speakerów. Dla wybranych fiszek są również zastosowane ciekawe obrazki tematyczne, które niewątpliwie mogą ułatwić zapamiętanie słówek.

Jaki rodzaj fiszek wybrać?

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi, pragnących poszerzać swoją wiedzą stworzone zostały dwa rodzaje fiszek – tradycyjne i w wersji elektronicznej.

Tradycyjne eleganckie kartoniki

Prostokątne, stylowe kartoniki to pierwszy rodzaj fiszek. Zostały stworzone jako pierwsze. Wydawnictwo Cztery Głowy oferuje nam eleganckie, prostokątne pudełko po otworzeniu wieczka, ukazuje nam estetyczny rządek fiszek, podzielonych na cztery przegródki i tzw. „MEMOBOX”. W trakcie nauki możesz umieszczać kartoniki w przegródkach, zależnie od tego ile udało Ci się zapamiętać. MEMOBOX to miejsce na kartoniki ze słówkami, które powinny zostać powtórzone i utrwalone, aby zapobiec ich zapomnieniu. W pakiecie, jakie ma to wydawnictwo, otrzymujesz także dostęp do aplikacji online przeznaczonej do nauki, etui na karteczki, nagrania z wymową native speakerów. Na papierowych fiszkach, zawsze umieszczony jest numer nagrania, aby ułatwić Ci odnalezienie go w załączonym do pakietu w postaci nagrań.

System fiszek jest dostępny także, jeśli chodzi o inne języki. Okładka fiszek prezentuje poziom i zawartość, a cena jest zależna od pakietu. Nauka za pomocą papierowych fiszek jest praktyczna także dla początkujących osób, które nie są zwolennikami środowiska elektronicznego, wygodne dla ludzi starszych, dzięki przejrzyście opracowanej strukturze na kartoniku, w co ważne nie wymagają dostępu do internetu, a poprzez praktyczne etui na karteczki możesz je zabrać ze sobą nawet na koniec świata! Wydawnictwo oferuje także wiele interesujących produktów, zestawów fiszek i kompletów tematycznych dla innych języków np. francuskiego czy hiszpańskiego.

fiszki do języka francuskiego, Bookland

Znajdziesz tutaj: https://bookland.com.pl/nauka-jezykow/francuski/fiszki.

fiszki, poznaj Hiszpanie
Sprawdź ofertę fiszek do nauki języka hiszpańskiego.

Nowoczesność elektronicznych fiszek

Każda metoda ma swoich zwolenników, ale warto podkreślić, że elektroniczny system fiszek, ma wielu zwolenników, a wszystko to poprzez fakt, że wystarczy zarejestrować swoje konto, aby mieć dostęp do nauki niemal na każdym urządzeniu.

  • Nagrania, zawierające precyzyjną i wyraźną wymowę słówek oraz pełnych zdań, pomogą Ci w obyciu z językiem, nawet jeśli należysz do początkujących.
  • Nauka angielskiego może się zacząć np. na przerwie w szkole, a uzupełnić daną lekcję możesz już w domu lub w autobusie, nie tracąc postępu, jaki udało Ci się osiągnąć poprzednio.
  • Utworzone z poznanych słówek i zwrotów zdania, pomogą Ci przyswoić także gramatykę, dzięki jasnym konstrukcjom zdania, które z łatwością zaobserwujesz.
  • Niwelują ryzyko zagubienia, zawieruszenia w przeciwieństwie do papierowych fiszek.
  • Dzięki statystykom, jakie dostępne są w programie, z łatwością sprawdzisz swój postęp edukacji fiszek, jest to ciekawe unowocześnienie dla początkujących, ponieważ dzięki dostępowi do statystyk, które pokazują awans, są mniejsze szanse zniechęcenia, bo efekty już są zauważalne.
  • Elektroniczny pakiet fiszek posiada „system odroczonych powtórek”, ponieważ plan edukacji, opracowany na początku, pozwala usystematyzować informacje w pamięci długotrwałej, co usprawni proces zapamiętywania.

fiszki w pracy i biznesie, język niemiecki Bookland
Fiszki w pracy i biznesie, język niemiecki możesz kupić tutaj.

Statystyki pokazują, że poznanie około 3000 słów, daje nam szansę na zrozumienie nawet 80-90% tekstu. Pamiętaj jednak aby Twoje przyswojenie angielskiego nie zamykało się na powtarzaniu samych słówek czy zwrotów, ale także całych zdań za pomocą fiszek.

Jeśli zaciekawiła Cię nauka wyżej opisaną metodą, skorzystaj koniecznie z elektronicznych lub papierowych fiszek, jakie oferuje wydawnictwo. Poznanie nowego języka może okazać się interesującą przygodą, a to, czego się nauczysz już zawsze z Tobą zostanie, nie trać czasu i zacznij systematyczną edukację metodą fiszek, odkryj w sobie potencjał, jakiego wcześniej nie zaobserwowałeś. W końcu nigdy nie wiadomo, co może się przydać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj