Rosnące wymagania rynku i zmieniające się potrzeby firm pokazują, że rozwijanie swoich kompetencji, w tym inwestowanie w rozwój i pozyskiwanie certyfikatów m.in. z zakresu rachunkowości zarządczej staje się kluczowym elementem w drodze do doskonalenia swojej pozycji zawodowej w tej dziedzinie. Sprawdźmy, jak jeszcze certyfikacja wpływa na postrzeganie pracownika na rynku pracy! 

Pracownicy z certyfikatami — jakie mają znaczenie na rynku?

Certyfikacja pracowników w dzisiejszym świecie biznesu odgrywa niezwykle istotną rolę. Dzięki zatrudnianiu certyfikowanych pracowników firmy podnoszą jakości usług i zwiększają swoją konkurencyjność na rynku. To sprawia, że pracownicy inwestujący w swój rozwój są szczególnie cenieni na rynku pracy. Certyfikacja może otwierać im drzwi do awansu, nowych projektów czy bardziej wymagających zadań. Przykładem takiego certyfikatu pożądanego przez pracodawców i dającego lepsze perspektywy rozwoju kariery jest międzynarodowy certyfikat CGMA oferowany przez CIMA. 

Certyfikat CGMA od CIMA — czym jest?

Certyfikat CGMA, oferowany przez CIMA jest jednym z najbardziej prestiżowych i uznanych międzynarodowych certyfikatów w dziedzinie rachunkowości zarządczej.

Stanowi pierwszy etap w zdobywaniu uznanej na całym świecie Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA. Certyfikat ten poświadcza o solidnych podstawach wiedzy z zakresu rachunkowości finansowej, a także biznesu i zarządzania przedsiębiorstwem. Po zdobyciu tego stopnia kandydat otrzymuje certyfikat CGMA w zakresie Rachunkowości Biznesowej i może używać tytułu 'CGMA Cert BA’. 

Więcej na temat certyfikatu CGMA, nazywanym wcześniej „certyfikatem CIMA” przeczytasz tutaj: https://cimauczelnie.pl/pl/aktualnosci/kariera/zdobadz-miedzynarodowa-kwalifikacje-uznawana-na-rynku-pracy-aplikuj-do-programu-cima-na-uczelni

Certyfikat CGMA od CIMA — jak go uzyskać?

Certyfikat CGMA można uzyskać między innymi  dołączając do programu CGMA, który jest realizowany w najlepszych uczelniach wyższych. Mogą przystąpić do niego zarówno studenci dzienni jak i zaoczni. Po zdaniu wymaganych przedmiotów studenci zostają zwolnieni z części egzaminów realizowanych przez CIMA, następnie przystępują do egzaminu zewnętrznego, po którym mogą otrzymać CGMA Cert BA lub dyplom CIMA Dip MA (po ukończeniu poziomu operacyjnego). 

Sposób na zwiększenie swojej konkurencyjności 

Certyfikat CGMA oferowany przez CIMA stanowi nie tylko potwierdzenie wysokich kompetencji zawodowych, ale również kluczowy element rozwoju kariery zawodowej w dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu. Posiadanie tej kwalifikacji może przyczynić się do osiągnięcia sukcesu zawodowego oraz stania się liderem w dziedzinie zarządzania finansowego i rachunkowości zarządczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj