Zalety szkoły publicznej

Może się do niej dostać każde dziecko. Szkoły publiczne są całkowicie darmowe, rodzice nie mają obowiązku płacić czesnych. Co więcej, w takiej szkole nasze dziecko pozna zarówno ludzi biednych, jak i zamożnych, co ułatwi mu funkcjonowanie w tak zróżnicowanym przecież społeczeństwie. Ponadto, nie będzie narażone na snobizm.

Wady szkoły publicznej

Szkoły publiczne nie zapewniają indywidualnego podejścia do ucznia. Tak więc, najzdolniejsze dzieci traktowane są na równi z tymi mniej utalentowanymi. Jeśli chcielibyśmy rozwinąć konkretne zdolności naszej pociechy, dobrze byłoby zdecydować się na odpowiednią szkołę prywatną.

Zalety szkoły prywatnej

Taki typ szkoły pozwoli naszemu dziecku rozwinąć skrzydła; poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia oraz mniejsze klasy, nauczyciele łatwiej mogą „wyłapać” konkretne talenty oraz umiejętności dzieci. Co więcej, jeśli oprócz drygu do nauki, nasza pociecha posiada dodatkowe zdolności, np. artystyczne czy muzyczne, w takiej szkole możemy zadbać o ich rozwój (szkoły prywatne bywają profilowane bądź oferują dodatkowe zajęcia).

Wady szkoły prywatnej

Do wad tego rodzaju szkoły należą na pewno koszty. Rodzice, chcąc wysłać dziecko do prywatnej szkoły, muszą płacić (często wysokie) czesne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj