Niespodziewanie musisz znaleźć nową pracę? A może z dyplomem w ręku dopiero stoisz u progu kariery? Szukanie pracy w sektorze edukacji i szkoleń to dla większości osób nie lada wyzwanie. Do osiągnięcia sukcesu niezbędna jest przede wszystkim znajomość metod poszukiwania pracy oraz kilku zasad, które w największym stopniu decydują o skuteczności naszych działań.

Praca w edukacji i szkoleniach

Wizja dużej ilości czasu wolnego w wakacje czy w ferie to dla wielu osób wspaniała zachęta do podjęcia pracy w edukacji lub oświacie. Związanie swojego życia zawodowego z tym sektorem wymaga jednak wykształcenia kierunkowego oraz oznacza ściśle określoną ścieżkę kariery. Trochę inną specyfikę niż praca w edukacji ma zatrudnienie w branży szkoleniowej. Specjalista szkoleniowiec jest z reguły absolwentem prawa, psychologii, socjologii czy też ekonomii. Karierę w tym interesującym zawodzie mogą również rozpocząć osoby po ukończeniu specjalistycznych kursów. Zatrudnienie w sektorze szkoleń, oprócz kierunkowej wiedzy, wymaga również znajomości technik prezentacji oraz właściwej autoprezencji. Szkoleniami mogą się zatem zajmować osoby, które lubią pracę w zespole oraz posiadające dobrze rozwinięte zdolności komunikacyjne i interpersonalne.

3 złote zasady poszukiwania pracy w sektorze edukacji i szkoleń

Jak i gdzie szukać więc zatrudnienia, aby w efekcie otrzymać posadę na miarę naszych możliwości i oczekiwań? Poznaj 3 proste wskazówki, które już teraz warto sobie przyswoić.

1. Działaj kompleksowo i stale rozwijaj kompetencje

Praca w sektorze edukacji i szkoleń wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jednym z jej fundamentów jest ciągłe doskonalenie zawodowe. Osoby, które pracują w sektorze szeroko rozumianej edukacji, są zobowiązane do nieustannego podnoszenia swoich kompetencji. W zdobywaniu nowej wiedzy oraz w rozwijaniu umiejętności wyjątkowo pomocne są wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia. Im większa liczba szkoleń znajduje się w CV, tym większe szanse na znalezienie posady marzeń.

2. Bądź aktywny w sieci

Choć jest to oczywiście możliwe, w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie skuteczne poszukiwanie zatrudnienia bez zastosowania nowoczesnej technologii. Jak zatem szukać w internecie ciekawego zajęcia w sektorze praca edukacja i szkolenia? Przede wszystkim warto odwiedzać serwisy ogłoszeniowe takie jak Pokato.pl, na którym można znaleźć oferty pracy z terenu całego kraju. Nie ulega wątpliwości, że ten kanał dystrybucji ogłoszeń ma obecnie największy zasięg, dlatego aby zyskać dostęp do najlepszych ofert pracy w sektorze edukacji i szkoleń, należy do niego dotrzeć w pierwszej kolejności.

3. Określ swoje oczekiwania

Brak sprecyzowanych oczekiwań powoduje, że znacznie trudniej jest wyszukać odpowiednie ogłoszenie. Co więcej nawet wstępnie zainteresowana współpracą firma, jeśli otrzyma szablonowy list motywacyjny lub spotka się na rozmowie kwalifikacyjnej z nieprzygotowanym kandydatem, raczej go nie zatrudni.

Szukając zatrudnienia, warto również korzystać z dostępnych w sieci narzędzi, które w szybki i prosty sposób zawężają pole poszukiwań i tym samym pozwalają znaleźć najlepsze oferty pracy oszczędzając przy tym czas zarówno poszukującego pracy, jak i rekrutera. W serwisie Pokato.pl można wyszukać interesujące oferty używając praktycznych filtrów, które pozwalają sortować ogłoszenia np. ze względu na miejsce wykonywania pracy, wysokość wynagrodzenia, rodzaj umowy, wymiar etatu, rodzaj stanowiska czy dodatkowe wymagania, które powinien spełniać kandydat. Wstępna selekcja pozwala odnaleźć takie propozycje zatrudnienia, które realnie mogą się przełożyć na nasze przyszłe zatrudnienie.

Podsumowanie

Obecnie istnieje wiele różnych dróg poszukiwania zatrudnienia w sektorze edukacji i szkoleń. Portale z ogłoszeniami, takie jak Pokato.pl podejmują wiele działań, aby satysfakcjonująco połączyć pracodawcę z kandydatami do pracy. Warto zatem wykorzystać jak największą liczbę ścieżek prowadzących do znalezienia idealnego miejsca pracy, pamiętając przy tym o skrupulatności i konsekwencji w dążeniu do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj