Doświadczenie zdalnego nauczania wyniesione z pandemii dobitnie ukazuje, iż przyswajanie wiedzy za pośrednictwem sieci internetowej jest nie tylko możliwe, ale w wielu przypadkach także korzystne. Komfort przebywania w przyjaznym środowisku (dom), brak kosztów dojazdu, swoboda dysponowania czasem, to tylko kilka zalet nauki online, na które zwracają uwagę użytkownicy tego typu zajęć. Nasuwa się oczywiste pytanie, czy opcja taka byłaby równie wydajna w przypadku korepetycji? Czy korepetycje Online z matematyki będą równie skuteczne?

 • Korepetycje online czy stacjonarne – co wybrać?
 • Czy korepetycje pomagają?
 • Jak wyglądają korepetycje online?
 • Korepetycje online – czy to dobry pomysł?

Różnice pomiędzy korepetycjami online a tradycyjnymi 

Korepetycje wymagają przede wszystkim kontaktu z wykładowcą dysponującym odpowiednim wykształceniem zarówno merytorycznym, jak i pedagogicznym. Nie od dzisiaj wiadomo, iż skuteczne nauczanie wymaga profesjonalnego podejścia w kierunku nawiązania kontaktu z uczniem, niezależnie od jego wieku. Nie może być bowiem mowy o przyswajaniu wiedzy w atmosferze np. zniecierpliwienia lub braku zaangażowania po obu stronach.

O ile dostęp do fachowców jest stosunkowo łatwy w dużych aglomeracjach miejskich, o tyle w niewielkich miejscowościach może to stanowić poważne utrudnienie. Nawet jeśli uda się w końcu nawiązać współpracę z wykładowcą, trzeba się liczyć z poważnymi kosztami związanymi z dojazdem, czy to nauczyciela, czy też samego ucznia.

Inną nie mniej istotną kwestią jest znalezienie czasu na dokształcanie. W tej sprawie niezbędny wydaje się konsensus pomiędzy obiema stronami w kontekście dysponowania terminami we wzajemnie pokrywających się godzinach. I w tym przypadku mogą pojawić się rozbieżności uniemożliwiające naukę przynoszącą wymierne korzyści.

Korepetycje online usuwają wszelkie ograniczenia czasowe oraz logistyczne, pozwalają także zaoszczędzić całkiem niemałą kwotę.

Do tego celu wystarczy spełnienie jedynie dwóch warunków:

 1. Sprawny sprzęt komputerowy;
 2. Szybkie łącze internetowe.

Nie ma znaczenia, czy osoba czerpiąca wiedzę za pośrednictwem internetu jest w danej chwili elegancko ubrana, nieistotne jest także miejsce, w którym zajęcia się odbywają. Nikomu też nie będzie przeszkadzała drobna przekąska ustawiona w pobliżu klawiatury. Liczą się bowiem chęci, skupienie, a także warunki sprzyjające nauce.

Korepetycje Online z Matematyki 

Nie przypadkiem wspominamy o królowej nauk, za jaką uważana jest matematyka. Pośród licealistów przygotowujących się do matury ma ona opinię niezwykle skomplikowanego przedmiotu. Nie inaczej jest zresztą na innych poziomach edukacji, począwszy już od podstawowego. Jak się okazuje, zupełnie niesłusznie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie zadań, dzięki czemu możliwe będzie przygotowanie alumna do każdego rodzaju wyzwania.

Korepetycje Online – kierunki przygotowań:

 • Sprawdzian;
 • Kartkówka;
 • klasówka;
 • Egzamin ósmoklasisty;
 • Matura podstawowa;
 • Matura rozszerzona.

Korepetycje online z matematyki pobierane w dowolnej porze i miejscu z pewnością przyczynią się do poprawy wyników nauki, niezależnie od poziomu szkoły, do której uczęszczasz.

Nie można przy tym nie docenić faktu, iż tego typu zajęcia dodatkowe nie różnią się praktycznie niczym od korepetycji konwencjonalnych. Zasadniczą różnicą jest jedynie niższa cena za usługę oraz większy i łatwiejszy dostęp do wysoko wykwalifikowanych wykładowców.

Jak odbywają się korepetycje online z matematyki? 

Kontakt z wykładowcą w trybie online realizowany jest poprzez elektroniczne nośniki informacji. Zwykle jest to komputer, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z tabletu. Materiały niezbędne do nauki udostępniane są w formie plików przez korepetytora. Co więcej, edukację można uzupełniać zasobami z sieci, co czyni ją atrakcyjniejszą i łatwiej przyswajalną.

Wypada w tym miejscu dodać, iż taka forma nauki znajduje uznanie osób nieśmiałych, mających trudności z wyrażaniem swoich opinii na szerszym forum np. klasowym. W takich wypadkach obawa popełnienia pomyłki mogłaby okazać się paraliżująca. Korepetycje online eliminują tę ewentualność, zapewniając uczniowi poczucie dyskrecji i prywatności.

Nie można zapominać o tym, iż tego typu zajęcia pozwalają na indywidualne podejście korepetytora do osoby uczącej się, co sprzyja dostosowaniu programu nauczania do konkretnych osiągnięć, postępów, celów oraz możliwości ucznia.

Korepetycje online poprzez swoją formę gwarantują, iż wykładowca pozostaje do wyłącznej dyspozycji ucznia. Istnieje możliwość powtórzenia materiału, wytłumaczenia zagadnień sprawiających trudności, czy nawet skupienia się na tematach, które mają być poruszone na klasówce bądź egzaminie.

Korepetycje online z matematyki – czy warto? 

To, co jeszcze kilka lat temu wymagało specjalistycznej wiedzy, dzisiaj staje się powszechną normą. Młodzież nadzwyczaj szybko i sprawnie przyswaja wszelkie nowinki informatyczne, co sprawia, iż poruszanie się po świecie wirtualnym nie tylko jest czymś oczywistym, jest także preferowaną formą kontaktów. Dotyczy to także zajęć edukacyjnych. Dodatkową zaletą korepetycji online jest fakt, że rodzice nie muszą niepokoić się o swoje pociechy dojeżdżające wieczorami na zajęcia.

Dla nastolatków czy osób pracujących perspektywa nauki w wygodnych, domowych warunkach także powinna wydać się kuszącą, zwłaszcza mając możliwość zasłużonego odpoczynku bezpośrednio po zajęciach. Czy warto zatem skorzystać z korepetycji online? Odpowiedź wydaje się oczywista. Warto! Tym bardziej że przecież zawsze można wrócić do tradycyjnej formy nauczania. Jednak doświadczenie pokazuje, iż raczej się to nie zdarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj