Przebywając z dzieckiem w domu wielu z rodziców zaczyna rozumieć, dlaczego nauczyciele tak zaciekle walczą o podwyżki. Choć aktualnie Wasze pociechy nie chodzą do szkoły, to nie mogą tego wolnego czasu traktować jak koronaferii. Dlatego też należy rozpocząć naukę w domu, tym bardziej że nauczanie online polega na tym, że nauczyciele wysyłają zadania, a uczniowie mają je rozwiązać. Potem następuje weryfikacja. Oczywiście tutaj niezbędna jest pomoc rodziców. Ale cóż, aktualnie sytuacja tak wygląda i raczej w najbliższym czasie to się nie zmieni. Dlatego też przygotowaliśmy specjalnie dla Was rady, jak uczyć swoje dziecko w domu, by zachować zdrowie psychiczne.

Wybierz czas na naukę i wymagaj

Obecnie to rodzice pełnią rolę nauczycieli, no w sumie może oni powinni otrzymywać wynagrodzenie od nauczycieli, którzy tylko wysyłają zadania. Choć oczywiście bywa, że nauczyciele organizują lekcje online, a wszyscy powinni weryfikować to, co robią uczniowie. Ale cóż, nic się nie zrobi, a nauczanie online zasadniczo jest do całkowitej poprawy. Oczywiście uczniowie mogliby oglądać lekcje w TVP, gdyby nie były one pełne tak prostych błędów, że aż człowiek się zastanawia, kto zatrudnia takich nauczycieli, którzy mają tak niski poziom wiedzy. A więc, aby dzieci nie miały jeszcze większych zaległości, koniecznie trzeba rozpocząć samemu uczenie swojego dziecka. Jednak, jak możecie się spodziewać, ciężko jest zmotywować swoją pociechę, wszak woli ona porozmawiać ze znajomymi na Messengerze czy też pograć na komputerze. Dlatego też na samym początku trzeba wybrać odpowiedni czas na naukę. Godzina nie może być zbyt wczesna, ani też zbyt późna. Można wybrać godzinę 9 i wtedy też rozpocząć domowe lekcje. Oczywiście wcześniej dziecko powinno zjeść pożywne śniadanie. Tutaj mamy dla Was ważna radę, otóż musicie być stanowczy, czyli wymagać od dzieci uczenia się i absolutnie nie możecie zgadzać się na przekładanie nauki na godziny popołudniowe, bo z tych popołudniowych zrobią się wieczorne i zwyczajnie dziecku już zupełnie nie będzie się chciało uczyć.

Dobre miejsce to podstawa

Czas przygotować także sale szkolną w domu. Najlepiej wybrać takie miejsce, aby dziecko nie mogło się rozpraszać. Dobrym wyborem jest jadalnia. Zatem, jeżeli macie duży stół, możecie tam rozłożyć pomoce naukowe i rozpocząć edukację i przerabianie materiału. Ważne, aby wszystkie sprzęty elektroniczne były wyłączone. Dzięki temu Wasza pociecha nie będzie ukradkiem patrzeć na telewizor. Powinniście także zadbać, aby Wasze dziecko w czasie zajęć nie korzystało z telefonu. Warto jeszcze zastanowić się, ile codziennie powinna trwać nauka. Otóż słuszne wydaje się wybieranie codziennie innego przedmiotu i nauka około 1,5 godziny wspólnie, a następnie zadanie dziecku ćwiczeń, które w wolnej chwili możecie sprawdzić. Oczywiście na stole może być postawiona jeszcze butelka z wodą, ale żadnych przekąsek, wszak jedzenie może rozpraszać. Po godzinie możecie zrobić 10 minutową przerwę, która raczej Wam się przyda, szczególnie jeżeli dziecko będzie wykazywać małe chęci do wspólnej nauki. Polecamy Wam wypicie filiżanki rumianku albo też herbatki miętowej, w ten sposób chociaż trochę ukoicie nerwy.

Wybór odpowiednich pomocy naukowych

Jeżeli Waszą pociechę czekają egzaminy, to koniecznie korzystajcie jeszcze z repetytoriów. Kliknijcie w link NowaEra.pl, gdzie znajdziecie różne pomoce naukowe, zestawy ćwiczeniowe, w tym repetytoria, dzięki temu przygotujecie Waszą pociechę do egzaminu i pomożecie jej także nadrobić zaległości. Warto wiedzieć, że ceny pomocy naukowych są naprawdę bardzo korzystne, a bardzo Wam pomogą. Dlatego też warto zdecydować się na ich zakup.

Zmieniajcie się

Już po godzinie zajęć ze swoim dzieckiem można mieć zszargane nerwy, dlatego też polecamy rodzicom się wymieniać. Zatem jeden rodzic wybiera kilka przedmiotów np. te humanistyczne, z kolei drugi rodzic zajmuje się ścisłymi. Przynajmniej każdy z Was będzie miał choć chwilę, by odpocząć, w czasie, gdy ten drugi z zapałem będzie prowadzić zajęcia.

Pamiętajcie też, aby zadbać o ruch. A więc warto jeszcze wspólnie z dzieckiem poćwiczyć. Jeżeli macie ogródek, to możecie pograć w piłkę czy też pobiegać. To także dobrze wpłynie na Wasze zdrowie psychiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj