Już w sierpniu należy przemyśleć, w co wyposażyć nasze dziecko, idące we wrześniu do szkoły. Warto wykonać listę zakupów i zabrać ją ze sobą tak, aby mieć pewność, że niczego nie pominiemy. To, jakie artykuły będziemy musieli nabyć, zależy od wieku naszego dziecka (ponieważ dla idącego dopiero do szkoły ta wyprawka będzie bardziej „obfita”) oraz od rodzaju szkoły (np. szkoła plastyczna, sportowa bądź muzyczna).

Artykuły, które koniecznie powinny znaleźć się w szkolnej wyprawce naszego dziecka

Najważniejszym elementem wyprawki dla dziecka jest plecak bądź tornister. Powinien on być wygodny, niezbyt ciężki, pojemny, a także atrakcyjny dla naszej pociechy oraz wykonany z trwałego materiału. Kolejny istotny artykuł, czyli piórnik, również musi mieścić w sobie wszystkie potrzebne przybory do pisania itd. Dlatego warto zainwestować w piórnik lepszy jakościowo.

W szkolnej wyprawce dziecka muszą znaleźć się również zeszyty, ołówki, strugaczka, gumki do mazania, długopisy bądź pióro wraz z nabojami, kredki, ewentualnie korektor, linijka, ekierka, a także cienkopisy czy pisaki.

Artykuły, które również będą mile widziane w wyprawce szkolnej

Należą do nich m.in.: kredki (różnego rodzaju), plastelina, bloki rysunkowe i techniczne, nożyczki, klej, farby. Bardzo ważną kwestią jest także zakup stroju do ćwiczeń oraz butów sportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj