Biegła znajomość samego języka angielskiego nie jest już we wszystkich przypadkach wystarczająca. Wiele osób obecnie uczy się różnych języków, aby móc wzbogacić swój wizerunek na rynku pracy czy umożliwić sobie swobodne posługiwanie się językiem podczas podróżowania. Dlaczego zatem warto uczyć się języka francuskiego? Czy wiesz, że wbrew pozorom – jest to bardzo łatwy język do przyswojenia? Przekonaj się o tym, czytając poniższy artykuł.

Francuski – międzynarodowy język

Z pewnością możemy uznać francuski za język międzynarodowy ze względu na to, że należy do jednych z najczęściej używanych. Porozumiemy się dzięki niemu nie tylko we Francji, ale również w Belgii, Szwajcarii, Kanadzie, Tunezji czy Afryce Środkowej. Językiem francuskim bez problemu dogadamy się w 32 krajach na aż 5 kontynentach. Jest także jednym z trzech języków urzędowych Unii Europejskiej. Jakby jeszcze tego było mało, francuski jest oficjalnym językiem wielu organizacji europejskich i nie tylko, np. ONZ, UNESCO, NATO, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości czy Czerwony Krzyż. Siedziby tych międzynarodowych organizacji znajdują się w miastach, które słyną właśnie z posługiwania się francuskim. Nic zatem dziwnego również, że francuski stanowi popularny język ze względu także na to, że co roku samą Francję odwiedza wiele milionów turystów.

Znajomość języka francuskiego jest przydatna w nauce innych języków obcych, zwłaszcza z grupy romańskich, np. hiszpański, włoski, rumuński czy portugalski oraz angielski, który zapożyczył dużą ilość słownictwa właśnie z francuskiego.

Zatrudnienie z francuskim

Znajomość języka francuskiego przydaje się nie tylko w organizacjach pozarządowych czy podczas swobodnego podróżowania po krajach frankofońskich. Jest niezwykle potrzebny, jeśli zamierzamy pracować w firmach międzynarodowych, to jego znajomość może być bardzo wartościowa. Gdy chcemy się wyróżnić na rynku pracy, to certyfikat z francuskiego może być pomocny. Jeśli myślisz o wyjeździe za granicę, to wiele międzynarodowych firm, które nie mają swojej siedziby we Francji, również poszukują specjalistów z tym językiem. Nie mowa tutaj o osobach z wyższym wykształceniem czy konkretnymi kwalifikacji i umiejętnościami.

Francuski może okazać się także swego rodzaju przepustką do podjęcia studiów na uczelniach we francuskojęzycznych krajach.

Język francuski jest przyjazny w nauce

Wiele osób uważa, że język francuski jest dosyć trudny w nauce ze względu na różnorodny akcent oraz gramatykę. Jednak przede wszystkim francuski może pochwalić się swoim brzmieniem, melodyjnością oraz romantyzmem. Nic zatem dziwnego, że uznawany jest za język miłości. Szybko można załapać francuskie słówka oraz sposób wypowiadania się za pomocą filmów, seriali czy piosenek. Z pewnością już po pierwszej próbie nauki szybko osłuchamy się z wymową oraz zapamiętamy kilka podstawowych zwrotów czy słówek, tworząc następnie proste w konstrukcji zdania.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj