Nauka tabliczki mnożenia może stanowić dla naszego dziecka prawdziwą katorgę. Na szczęście, w obecnych czasach pociechy nie muszą już „wkuwać” całej tabliczki mnożenia na pamięć, ponieważ znanych jest parę metod jej szybkiej nauki!

Trzyminutowa metoda nauki tabliczki mnożenia

Ta metoda została opracowana przez nauczyciela matematyki, Ireneusza Czyżewskiego. Królikiem doświadczalnym długoletniego nauczyciela było jego własne dziecko. Instrukcje do metody dostępne są na kanale YouTube.

„Metoda kartonikowa”

Polega na wykonaniu fiszek, gdzie na pierwszej stronie znajdzie się działanie, a na drugiej wynik mnożenia. Następnie pozostaje nam już tylko zabawa kartonikami z dzieckiem i powtarzanie wyników „na głos”.

Wymyślanie historyjek z użyciem liczb

W tej metodzie wystarczy zamienić liczby z wyników oraz działań na zwierzaki bądź przedmioty itd. Przykładowo, zamiast 5×8=40, rysujemy dla naszego dziecka: wąż x bałwanek = krzesełko z piłką. W taki sposób uczynimy dla naszej pociechy naukę tabliczki mnożenia bardziej ciekawą.

Podsumowując, jak możemy zauważyć będąc rodzicami, sposobów, aby ułatwić dziecku naukę tabliczki mnożenia jest bez liku. Przy wymyślaniu ich ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj