W każdym miejscu obowiązują nas konkretne zasady, których należy przestrzegać, aby nie narazić się na kompromitację bądź konsekwencje prawne itd. Jednym z takich miejsc jest właśnie biblioteka, która stanowi zbiór oraz bogactwo różnych książek. Wypożyczanie lektur jest całkowicie darmowe, możemy przyjść tam m.in. się pouczyć, skorzystać z komputera. Jednakże, aby nie popełnić gafy ani nikomu nie przeszkadzać podczas przebywania w bibliotece, należy przestrzegać regulaminu biblioteki.

Oto parę zasad, z którymi powinniśmy się liczyć, korzystając z biblioteki oraz wypożyczając z niej książki:

Kultura osobista oraz zachowanie ciszy

Korzystając z biblioteki (i nie tylko!), powinniśmy zachowywać się uprzejmie w stosunku do innych osób, używać zwrotów grzecznościowych, np. „Proszę” czy „Dziękuję”. Zachowując ciszę z kolei, okazujemy szacunek pozostałym bywalcom biblioteki, którzy np. czytają czy uczą się.

Dbamy o każdą książkę

Jest bardzo ważne, abyśmy uważali na każdą wypożyczoną lekturę tak, jakby należała do nas. Chodzi tu o to, żeby innym ludziom, wypożyczającym ją po nas, czytało się równie przyjemnie. Co więcej, musimy pamiętać o terminowym oddawaniu lektur, dzięki czemu będą mogły cieszyć się nimi czekające na nią osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj