Każde dziecko zostaje już automatycznie przypisane do szkoły publicznej, w swoim rejonie. Jednakże, możliwe jest przepisanie naszej pociechy do innej szkoły publicznej, poza rejonem zamieszkania. Należy wówczas liczyć się nie tylko z dowożeniem dziecka do szkoły czy jego dojazdami, ale również trzeba uzyskać zgodę od dyrektora takiej szkoły na przyjęcie naszego dziecka. Jest to konieczne, ponieważ taka szkoła może już po prostu nie mieć żadnych dodatkowych miejsc dla dzieci spoza rejonu. Kolejnym rodzajem szkoły do wyboru jest szkoła prywatna. W tym przypadku jednak, rodzice muszą mieć na uwadze czesne. Aczkolwiek, taka szkoła to dobry wybór dla bardzo zdolnych maluchów, oferuje często dodatkowe przedmioty bądź specjalności.

Co więc powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły dla dziecka?

Przede wszystkim musimy zdecydować się albo na szkołę publiczną, albo na prywatną.

Szkoła prywatna to dobry wybór dla rodziców bardziej zamożnych, podczas gdy szkoła publiczna jest przeznaczona dla wszystkich dzieci.

Szkoła publiczna rejonowa czy pozarejonowa?

Tutaj już wybór zależy od odległości od szkoły. Zdarza się, iż np. konkretna szkoła pozarejonowa znajduje się o wiele bliżej, niż rejonowa. Wówczas będziemy starać się, aby nasze dziecko dostało się do tej położonej w mniejszej odległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj