Bardzo ważny etap w edukacji naszego dziecka to pójście do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Większość pociech cieszy się na ten moment, jednak warto przygotować na tą chwilę każde dziecko.

Przygotowania naszego dziecka do pierwszej klasy

Świetnym pomysłem jest wspólna wycieczka do szkoły, do której będzie uczęszczać nasze dziecko, a szczególnie podczas dni otwartych, jeśli takie są organizowane. W ten sposób zobaczy ono, jak budynek wygląda od wewnątrz, będziemy mogli oprowadzić malucha po szkole, pokazać mu sale lekcyjne oraz wytłumaczyć, do czego służy dzwonek.

Równie ważnym elementem przygotowań okaże się rozmowa. Opowiedzmy dziecku, jak my czuliśmy się w szkole, w jakie zabawy wówczas się bawiliśmy itd. Odpowiedzmy także na wszystkie nurtujące dziecko pytania i co istotne, nie straszmy go szkołą ani nauką.

Wybierzmy się z naszym dzieckiem na zakupy do szkoły!

Jest to wspaniały pomysł, ponieważ dziecko będzie wiedziało, jak wygląda jego szkolna wyprawka. Ponadto, samo zdecyduje się na plecak, piórnik oraz strój sportowy na wychowanie fizyczne itd. Dzięki temu, będzie mogło pójść do szkoły z pozytywnym nastawieniem, otoczone przez ulubione przedmioty.

Pierwszy dzień w szkole

Ważne jest, abyśmy w ten dzień towarzyszyli naszemu maluchowi. W ten sposób będzie czuł się bezpieczniej (a po akademii związanej z rozpoczęciem roku szkolnego możemy zabrać dziecko np. na lody).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj