Aranżacja wnętrz mieszkalnych i komercyjnych to świetna pasja, którą można przekuć w satysfakcjonujący zawód i dobre źródło zarobków. W obecnych czasach mnóstwo osób, które nabyło własne lokum, korzysta z fachowych usług projektanta, by wykorzystać każdą dostępną przestrzeń i stworzyć z niej funkcjonalny lub przytulny zakątek. Czy kierunkowe studia podyplomowe to właściwy wybór?

Rozwój branży dekoracyjnej

Nowości w aranżacji przestrzeni mieszkalnych, dobór kolorów i materiałów – to wszystko sprawia trudność osobom, które nie mają konkretnych umiejętności. Popyt na fachowców z branży dekoracyjnej wciąż wzrasta, dlatego projektowanie przestrzeni staje się zawodem postrzeganym jako prestiżowy.

Jeśli uważasz, że masz potencjał i chcesz go wykorzystać właśnie w tym kierunku, projektowanie wnętrz studia będą znakomitym wyborem. Wbrew opiniom, które powstrzymują chętnych przed złożeniem dokumentów, nie musisz mieć kierunkowego wykształcenia. Wystarczy, że masz dyplom ukończenia studiów wyższych, aby podjąć naukę na wymarzonej podyplomówce.

Home design – co czeka słuchaczy?

Projektowanie wnętrz to studia podyplomowe, które stanowią część oferty Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Dzięki pozyskanej wiedzy możesz rozpocząć fascynującą karierę w nowym zawodzie, potwierdzając kompetencje odpowiednim dyplomem.

Czego nauczysz się na studiach? Jako słuchacz opanujesz podstawy dotyczące specyfiki materiałów budowlanych, łączenia barw, kompozycji struktur, poznasz zasady ergonomii, a także obsługę programów do projektowania wnętrz. Warto podkreślić, że architektura obejmuje zarówno sferę mieszkaniową, jak i obiekty komercyjne – wykwalifikowana kadra uczelni z pewnością przekaże słuchaczom stosowną wiedzę w tym zakresie.

Cechy dobrego projektanta

Chcesz spełniać się zawodowo jak projektant wnętrz, ale nie masz pewności, czy to kierunek dla Ciebie? W tym fachu z trzeba wykazywać się wyobraźnią przestrzenną i kreatywnym podejściem. Jedną z najważniejszych cech jest precyzja – nie tylko w liczeniu kolejnych centymetrów sześciennych, ale i w mierzeniu długości czy szerokości zamawianych mebli. Dobry projektant powinien wykorzystać każdy skrawek dostępnej przestrzeni, by całość była spójna i funkcjonalna.

Niewątpliwie istotną cechą jest poczucie estetyki, znajomość stylów i umiejętność łączenia różnych struktur w całość. Projektant powinien być dobrze zorganizowany i umieć pracować pod presją czasu. Niezwykle ważna jest też komunikatywność – zarówno podczas spotkań z klientami, jak i dostawcami.

Praca z dyplomem projektanta

Rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne usługi aranżacyjne generują kolejne miejsca pracy. Osoba, która ukończyła projektowanie wnętrz studia, bez problemu znajdzie zatrudnienie jako dekorator w sieci handlowej, będzie z sukcesem prowadzić własną działalność lub spełni się w roli freelancera.

Czy warto studiować projektowanie wnętrz? Zdecydowanie! To kierunek, który rozwinie kluczowe umiejętności niezbędne to tworzenia innowacyjnych i unikalnych aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj