Przygotowania naszego dziecka na pierwszy dzień w przedszkolu powinniśmy zacząć już ze sporym wyprzedzeniem. Moment ten stanowi duży przełom w życiu i rozwoju naszej pociechy. Będzie ona spędzała mniej czasu z nami, będzie dłużej poza domem, nawiąże pierwsze kontakty z rówieśnikami. Ponadto, zacznie uczyć się trochę samodzielności oraz niezależności oraz życia w społeczeństwie.

Jak więc możemy odpowiednio przygotować nasze dziecko na tą chwilę?

Bywa, że dzieci boją się pójść do przedszkola. Do rodzicielskiego obowiązku należy wówczas porozmawiać ze swoim maluszkiem. Powinno się pokazać zalety spędzania czasu w przedszkolu, opowiedzieć o naszych wrażeniach z tego etapu, powspominać.

Warto także już przed pójściem do przedszkola pokazać dziecku, jak ono wygląda. Dobrą praktyką jest, w miarę możliwości, nawiązanie przez naszą pociechę kontaktów z paroma innymi dziećmi idącymi do przedszkola.

Jakie przedmioty dobrze zakupić naszemu malcowi przed pójściem do przedszkola?

Warto sprawdzić, jakie są wymogi konkretnego przedszkola (np. piżama do leżakowania, przybory do zajęć artystycznych, buty do ćwiczeń). Kiedy przygotujemy już kompletną listę, wybierzmy się do sklepu z naszym dzieckiem, aby mogło wybrać te rzeczy, które najbardziej mu się podobają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj