Czasy współczesne charakteryzuje fakt, że znajomość języka angielskiego jest już absolutną podstawą. Bez opanowania go przynajmniej w stopniu średnio zaawansowanym niezwykle ciężko będzie odnaleźć się na rynku pracy. Angielski przydaje się również w życiu codziennym, chociażby podczas wakacyjnych wyjazdów. Aby najskuteczniej opanować ten język, warto zapisać się na kursy angielskiego. Jak wybrać odpowiedni kurs dla siebie i swoich potrzeb?

Kursy językowe – charakterystyka

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z językiem angielskim, musisz dokładnie przemyśleć na czym Ci zależy i na czym chcesz się skupić. Nauka języka to szerokie pojęcie, które cechuje się rozmaitymi możliwościami. Dla przykładu – jeżeli zależy Ci na sprawnej komunikacji, warto rozejrzeć się za szkołą językową, która w swojej ofercie posiada dodatkowe spotkania z native speakerem lub kursy konwersacyjne. Podczas klasycznych zajęć, w równym stopniu kładzie się nacisk na mówienie, doskonalenie gramatyki, czytanie i rozumienie języka. Najlepszą metodą w Twoim przypadku, będzie skupienie się na konwersacji, jednak nie zaniedbując przy tym opanowania zasad gramatycznych. Na każdym poziomie zaawansowania będzie to dobrym rozwiązaniem.

Z kolei jeżeli język będzie miał służyć Ci w karierze zawodowej – wówczas należy wybrać kurs języka biznesowego. Zaawansowana terminologia i odpowiednia konstrukcja zdań to podstawa, aby móc sprawnie komunikować się z zagranicznymi kontrahentami czy współpracownikami.

Poziom języka angielskiego

Nie zapominaj także o tym, aby odpowiednio dobrać kurs do swoich umiejętności. Nie ma sensu powielać nauki tego, co już dobrze znasz. Z drugiej strony zbyt wysoki poziom zajęć przyczyni się do braku efektów w nauce i przełoży się na brak motywacji. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z angielskim, wybierz oczywiście kurs dla początkujących. Nawet jeżeli jesteś osobą dorosłą, bez problemu znajdziesz szkołę, która prowadzi zajęcia w takim trybie.

Każda placówka edukacji językowej ocenia poziom znajomości języka, zanim zdecydują się sprzedać Ci konkretny kurs. Po kilku pierwszych zajęciach możesz zweryfikować, czy przydzielono Cię właściwie. W razie potrzeby nie powinno być problemów ze zmianą grupy, która lepiej odpowie Twoim potrzebom.

Kurs indywidualny czy grupowy?

Najczęściej wybieraną opcją jest oczywiście nauka w grupie. Największą zaletą jest tutaj możliwość konwersacji z innymi uczestnikami, prowadzenia dyskusji i przełamania bariery językowej. Możecie wzajemnie wychwytywać swoje błędy i pomagać sobie w tym, co sprawi wam trudności. Kurs w grupie pozwala także na element zdrowej rywalizacji, co motywuje do nauki i rozwoju. Jednakże podczas zajęć grupowych, nauczyciel nie będzie w stanie poświęcić całej swojej uwagi wyłącznie jednej osobie. W związku z tym, nie wychwyci momentu, w którym jakaś partia materiału lub zasada gramatyczna będzie sprawiała Ci trudność. Nie wszystkie osoby są też na tyle odważne, aby publicznie zabierać głos i aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

Wtedy z pomocą przychodzą kursy indywidualne, sam na sam z lektorem lub native speakerem. Kameralność takich zajęć oraz relacja z nauczycielem umożliwiają poruszanie tematów i zagadnień, które będą Cię najbardziej interesowały. Możesz również bezpośrednio pod siebie dopasować częstotliwość takich zajęć oraz ich intensywność. Kursy angielskiego indywidualne są jednak droższe, a prowadzenie konwersacji wyłącznie z jedną osobą może po czasie stać się monotonne.

Podsumowanie – jaki kurs angielskiego polecacie?

Kursy angielskiego są zdecydowanie najlepszą metodą nauki, która w krótkim czasie przyniesie pierwsze efekty. Warto szkolić język, zwłaszcza jeżeli aspirujemy na dobrze płatne stanowiska w zagranicznych firmach, lub wiążemy z nim swoją przyszłość.

Wybierz taki kurs, który odpowie Twoim potrzebom oraz będzie zgodny z Twoim charakterem. To niezwykle ważne. I pamiętaj, jeżeli jakiś typ kursu po czasie będzie wprawiał Cię w dyskomfort, lub nie będzie przynosił oczekiwanych rezultatów – zawsze możesz poprosić o zmianę! Dobra szkoła językowa z pewnością się na to zgodzi i pomoże podjąć słuszną decyzję.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj