Lekcje angielskiego lub innego języka obcego bywają dla uczniów stresujące. Jak sobie z nimi poradzić i poczuć się pewniej? Podpowiadamy.

Żadnego ucznia nie ominą zajęcia z języka obcego – angielskiego, niemieckiego, a czasem francuskiego czy rosyjskiego. Odbywają się przynajmniej kilka razy w tygodniu, a obecność języka obcego na maturze obowiązkowej nie ułatwia zadania. Tymczasem dla wielu uczniów (od podstawówki po szkołę średnią) stresujące jest wypowiadanie się po niemiecku lub angielsku przed całą klasą, czytanie w języku obcym lub pisanie kartkówek ze słówek. Poniżej zebraliśmy kilka sposobów na skuteczne opanowanie materiału. To sprawi, że na lekcjach poczujesz się pewniej i nie będziesz musiał więcej stresować się nadchodzącymi zajęciami.

Regularne powtarzanie materiału

Języka obcego nie da się opanować w tydzień lub miesiąc. Najważniejsza jest regularność, dlatego warto znaleźć choć pół godziny dziennie i sumiennie powtarzać słówka, uzupełniać zadania lub wykorzystać aplikacje do nauki języków. Bez względu na wybraną metodę, ucząc się regularnie, mamy szansę na opanowanie dużych ilości materiału małymi kroczkami. Wówczas unikamy wielogodzinnej nauki dzień przed sprawdzianem, a codzienne, 30-minutowe powtarzanie materiału minie bardzo szybko. Warto wpisać to zadanie do kalendarza lub ustawić przypomnienie w telefonie. Choć nie zapowiada się ekscytująco, regularność daje najlepsze efekty! Jeśli masz problem z motywacją — zapisz na kartce, co chcesz osiągnąć dzięki regularnej nauce (dostać się na studia, wyjechać w podróż?) i powieś ją nad biurkiem.

Nauka poprzez gry i zabawy

Najgorsze, co możemy zrobić, to zapominać o nauce języka wraz z dzwonkiem na przerwę. Tylko nauka po zajęciach pozwoli nam opanować materiał na tyle, by czuć się pewnie na lekcjach. Na dodatek obecnie mamy dostęp do tak różnorodnych metod nauki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie atrakcyjne są aplikacje, które uczą angielskiego w formie gier lub umożliwiają powtarzanie słówek (np. gdy utknęliśmy w autobusie przejeżdżającym przez zatłoczoną Łódź lub Warszawę). Angielski dla dzieci i młodzieży może być bardzo kreatywnym sposobem na spędzanie czasu, a dostępne na rynku gry i podręczniki czy też filmiki znalezione w internecie z pewnością staną się atrakcyjnym uzupełnieniem zajęć w szkole. Niektórzy lubią uczyć się z własnoręcznie przygotowanych fiszek lub plakatów — połączenie umiejętności plastycznych i nauki języka to przyjemne z pożytecznym!

Szkoła języka angielskiego, czyli korepetycje lub kurs językowy

Kurs angielskiego w Łodzi lub korepetycje to doskonały sposób na podniesienie swoich umiejętności i powtórzenie materiałów z lekcji. Wielu uczniów korzysta z nich także po to, by przygotować się do matury lub innych egzaminów językowych. Moose oferuje zarówno korepetycje dla młodzieży, jak i angielski dla dzieci, prowadzony w formie zabaw i kreatywnych gier. Jesteśmy placówką z kilkunastoletnim doświadczeniem, a nauka z naszymi lektorami pozwala uczniom nadrobić materiał ze szkoły, uporządkować wiadomości, a nawet polubić przedmiot, który w końcu staje się jasny! Dużą zaletą kursu angielskiego w Łodzi prowadzonego przez lektorów Moose jest możliwość indywidualnej nauki oraz przećwiczenia rozmów w obcym języku z native speakerem. Po takich zajęciach angielski w szkole przestanie być straszny. Mieszkasz w innym mieście niż Łódź? Nic straconego — mamy oddziały w całej Polsce, a lektorzy dojeżdżają do domu ucznia lub prowadzą zajęcia w trybie online.

Pomyśl o korzyściach

Trudno jest spędzać czas na nauce, gdy nie widzimy w tym żadnego celu. Warto jednak uświadomić sobie, że znajomość języka obcego otwiera wiele furtek. Według badań, osoby znające języki obce zarabiają więcej i łatwiej im znaleźć pracę. Szkoła języka angielskiego lub regularna, samodzielna nauka może także umożliwić Ci podróże po całym świecie (powieś nad biurkiem zdjęcia miejsc, które chcesz zobaczyć, w ramach motywacji!). Pozwala także na nawiązanie międzynarodowych znajomości i oglądanie ulubionych seriali w oryginale. Potrafi również dodać pewności siebie. Znajdź efekt nauki języka, który Cię motywuje i pamiętaj o nim!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj