Myślisz o studiach prawniczych, ale nie chcesz marnować czasu na dojazdy? Już nie musisz. Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie proponuje studia prawnicze online. Czy studia online oznaczają, że na Uczelni w ogóle nie trzeba się pokazywać? Jak wyglądają egzaminy? Dowiedz się więcej.

Studia prawnicze online – z czym to się wiąże?

Zajęcia od poniedziałku do piątku w budynkach zajmowanych przez uczelnię – tak wyglądają studia stacjonarne. A czym wyróżniają się studia online? Przede wszystkim odchodzą one od opisanej wyżej koncepcji. Jeżeli rozważasz studia prawnicze online, musisz wiedzieć, że:

  • zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem platformy e-learningowej;
  • korzystając z platformy, studenci otrzymują dostęp do wykładów i biorą udział w webinariach – zajęciach z wykładowcą;
  • na platformie dostępny jest również szereg innych materiałów – w tym case study, które mają pomóc w utrwaleniu wiedzy;
  • niewielka część zajęć (ćwiczeń) ma miejsce w budynku uczelni – zjazdy odbywają się we wcześniej ustalonych terminach;
  • część egzaminów również odbywa się online.

W praktyce studia zaoczne online z EWSPA to dobry wybór z perspektywy osób, które lubią uczyć się we własnym tempie i są zmotywowane. Dzięki stałemu dostępowi do platformy e-learningowej można też uczyć się w dowolnym momencie, np. w drodze do pracy.

Dlaczego warto podjąć studia prawnicze online na EWSPA w Warszawie?

Studia zazwyczaj odbywają w formule stacjonarnej i niestacjonarnej – niewiele jest uczelni, które wychodzą naprzeciw potrzebom studentów, którzy chcą studiować pod okiem wykładowców-praktyków, ale jednocześnie woleliby uczyć się zdalnie. Jedną z nich jest Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie. Dlaczego warto zdecydować się na jej ofertę? Wspomniana możliwość studiowania online to nie wszystko – uczelnia przykłada dużą wagę do praktycznego kształcenia studentów.

Osoby, które zdecydowały się na studia prawnicze online organizowane przez Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie, mogą uczestniczyć w różnych debatach, warsztatach i konferencjach. Cel? Z jednej strony pogłębienie wiedzy z wybranego obszaru prawa, a z drugiej nawiązanie kontaktów zawodowych, które mogą przydać się np. na etapie poszukiwania stażu.

Prawo online – jakie zalety mają studia na odległość?

Podstawowa zaleta studiów w trybie online to oszczędność czasu – jeżeli zdecydujesz się na studia prawnicze online, wiedzę będziesz zdobywać bez konieczności wychodzenia z domu. Brak codziennych czy weekendowych dojazdów na uczelnię oznacza też możliwość realizowania innych planów – możesz pracować, rozwijać zainteresowania lub po prostu poświęcić więcej czasu na naukę. Ale to nie wszystkie zalety studiowania online – możesz też:

  • zaoszczędzić na kosztach akademika czy stancji – studiując prawo online czy zapisując się na podyplomowe studia administracji online, nie musisz przeprowadzać się do miasta, w którym działa uczelnia;
  • uniknąć stresu, jaki często towarzyszy studentom studiów dziennych – nie musisz obawiać się wejściówek, a każde kolokwium jest zapowiedziane;
  • zdecydować się na ITS (Indywidualny Tok Studiów) – to dobre rozwiązanie dla ambitnych studentów, którzy chcą znacząco skrócić czas nauki; 5-letnie studia możesz skończyć nawet w 3,5 roku.

Zależy Ci na zasmakowaniu studenckiego życia? Formuła online oznacza, że będziesz mieć ograniczony kontakt z innymi studentami. Jest to jeden z największych minusów tego rozwiązania, który trzeba uwzględnić, decydując się na studia online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj