W większości pożądanych i rozwijających branż od pracowników wymagana jest znajomość języków obcych. Ta umiejętność przydaje się nie tylko w życiu zawodowym, ale również podczas wyjazdów zagranicznych. Nauka języków obcych pozwala również otworzyć się na różnorodność kultur i odkryć nowy wymiar podróżowania. Dlatego na terenie Polski otwiera się coraz więcej szkół językowych. Jak spośród tak licznego grona wybrać tę właściwą? Co zrobić, aby dobrze wybrać kurs, zdobyć pożądaną wiedzę i jednocześnie nie przepłacić?

Szkoła językowa – czym powinna się cechować?

Bardzo często zgubnym kryterium podczas wyboru odpowiedniej szkoły językowej jest popularność. Wcale nie musi ona świadczyć o wartości danego miejsca, ani o jego renomie. Placówki, które mają bardzo dużo opinii w Internecie, mogą mieć jednocześnie bardzo dużo kursantów i uczestników. Skutkuje to wówczas brakiem wolnych miejsc w poszczególnych grupach językowych, a Tobie może być ciężko zapisać się na wybrany kurs.

Należy również zrobić rozeznanie ilu kursantów, którzy zapisali się do danej szkoły językowej – faktycznie ją ukończyło. Ilość zapisów nie zawsze będzie równa z ilością przydzielanych certyfikatów kończących kurs.

Na co zwrócić uwagę?

Dana szkoła językowa wypracowuje swój pozytywny wizerunek na podstawie wieloletniej praktyki nauczania. Dlatego długość istnienia placówki będzie świadczyła o jej wysokim poziomie. Wieloletnie doświadczenie z pewnością będzie przemawiało na korzyść, podobnie jak fakt, że dana szkoła wciąż przyciąga nowych chętnych. Można na tej podstawie wywnioskować, że jest darzona zaufaniem wśród społeczeństwa.

Zwróć również uwagę na lektorów i native speakerów, którzy wykładają w danej placówce. Poczytaj opinie dotyczące ich podejścia do kursantów, zapytaj o to, jakie metody nauczania stosują. To bardzo ważne! Nie wszystkie metody będą w równym stopniu sprawdzały się dla każdego kursanta. Zweryfikuj także, czy uczący lektorzy posiadają niezbędne kwalifikacje.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę są certyfikaty, które dana szkoła językowa uzyskała w trakcie swojej działalności. Niezbędny jest tytuł „Szkoły rekomendowanej przez PASE”, który przydziela Stowarzyszenie na rzecz Jakości Nauczania Języka Angielskiego. Dobrze, jeżeli szkoła będzie również zrzeszona w Quality English.

Porównaj pobliskie szkoły językowe

Jednym z istotniejszych kryteriów, który może decydować o wyborze danej szkoły językowej będzie przede wszystkim cena. Jednak szukając oszczędności należy zachować zdrowy rozsądek. Pamiętaj, że za usługi wysokiej jakości trzeba będzie zapłacić więcej.

Warto unikać ofert szkół, której ceny odbiegają od pozostałych placówek. Możesz na przykład zrobić zestawienie cenowe kilku szkół językowych względem cen oraz metod nauczania. Dzięki temu możesz odrzucić szkoły, których cennik nie budzi Twojego zaufania i dowiesz się, czy w danej instytucji kładzie się nacisk na komunikację, czy może na gramatykę.

Nie bój się zadawania pytań! Pamiętaj, że wykupując dany kurs wiążesz się z daną placówką na dłużej. Dlatego warto dopasować daną szkołę do własnych potrzeb, oczekiwań i stylu życia, aby nauka języka obcego przebiegała jak najlepiej.

Nauka języków obcych z ProfiLingua

Warto podczas podejmowania decyzji zasugerować się również opinią specjalistów. Nauka języków obcych z ProfiLingua, to z pewnością bardzo dobry wybór. Nie bez powodu szkoła ta posiada ponad 20 placówek na terenie całej Polski. Jeżeli szukasz miejsca, w którym pracownicy odznaczają się wysokimi kompetencjami i wieloletnim doświadczeniem – warto wybrać właśnie tę szkołę. 17 różnych języków na wszystkich poziomach, możliwość zdobycia uznanych certyfikatów językowych, przyjemna atmosfera… to tylko kilka z wielu zalet nauki w ProfiLingua.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj