Fizjoterapia to studia z przyszłością. Dlaczego? Sama dziedzina naukowa fizjoterapii intensywnie się rozwija ze względu na coraz większą świadomość społeczeństwa, jak ważna jest nasza kondycja fizyczna w odczuwaniu dobrostanu na co dzień.

Fizjoterapia, czyli w stronę holistycznego modelu nowoczesnej opieki zdrowotnej

Fizjoterapia jako studia podyplomowe (mum.edu.pl/studia-uzupelniajace-magisterskie-fizjoterapia/) odpowiada na tę potrzebę społeczną. Rehabilitanci, promotorzy zdrowia, lekarze i pielęgniarki oraz wiele innych zawodów medycznych i opiekuńczych wykorzystują elementy fizjoterapii w profilaktyce zdrowotnej wszystkich grup wiekowych pacjentów, od dzieci po seniorów. Obecnie fizjoterapia stosowana jest nawet w opiece paliatywnej. Studia podyplomowe z fizjoterapii to gwarancja doskonałych perspektyw zawodowych na przyszłość.

Fizjoterapia – praktyczne studia przydatne wielu grupom zawodowym

Podyplomowe studia z zakresu fizjoterapii przydatne są wszystkim, którzy pracują z pacjentami doświadczającymi bólu mającego różne podłoże. W ramach studiów fizjoterapeutycznych słuchacze odbywają szereg kursów specjalistycznych, warsztatów i konsultacji z fachowcami w dziedzinie diagnozy i terapii funkcjonalnej, ergonomii pracy i medycyny psychosomatycznej. Obecnie wiemy już bowiem, że problemy bólowe i zwyrodnieniowe mają niekiedy swój niezauważony początek w problemach psychologicznych. Ciało komunikuje nam je niekiedy symptomami chorobowymi wymagającymi interwencji fizjoterapeuty. Nowoczesna fizjoterapia bierze pod uwagę nie tylko biomedyczne podstawy wiedzy o człowieku, ale i ścisłe powiązanie ciała z umysłem, akcentowane przez nauki kognitywne i medycynę psychosomatyczną. Stąd też studia podyplomowe z fizjoterapii dedykowane są nie tylko osobom wykonującym usługi fizjoterapeutyczne, ale i psychoterapeutom, lekarzom sportowym, a nawet psychiatrom chcącym włączyć wiedzę psychosomatyczną w profesjonalny warsztat pracy gabinetowej.

Studia podyplomowe z fizjoterapii polecane są szczególnie osobom planującym usługi w zakresie fizjoterapii indywidualnej lub grupowej

Program studiów podyplomowych z zakresu fizjoterapii skonstruowany jest tak, aby słuchacze uzyskali odpowiednią wiedzę medyczną oraz zbudowali nowoczesny warsztat pracy z pacjentem indywidualnym lub grupami. Zwraca się uwagę na zasygnalizowanie różnorodnych metod i technik fizjoterapeutycznych, w tym naturalnych metod terapii. Warsztaty utrwalające wiedzę fizjoterapeutyczną i wdrażające techniki fizjoterapeutyczne odbywane są pod okiem wybitnych fachowców, w tym fizjoterapeutów z doświadczeniem wieloletniej praktyki własnej. Bardzo ważnym elementem studiów fizjoterapeutycznych jest również budowanie wiedzy o metodologiach psychologicznego podejścia do poszczególnych rodzajów pacjentów, od osób będących w procesie rehabilitacji po urazie wypadkowym, do pacjentów, dla których wsparcie fizjoterapeutyczne jest integralnym elementem psychoterapii. Studia podyplomowe z fizjoterapii to szansa na znaczące poszerzenie kwalifikacji dla wielu zawodów medycznych, opiekuńczych i pomocowych, bowiem wsparcie fizjoterapeutyczne jest konieczne dla coraz większej grupy osób o zróżnicowanych potrzebach terapeutycznych i profilaktycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj