Lubisz oglądać programy o metamorfozach domów i wnętrz? Chętnie zmieniasz aranżację, wystrój swoich czterech kątów, doradzasz przyjaciołom i rodzinie? Wiele wskazuje na to, że zawód dekoratora wnętrz to Twoje przeznaczenie, a może marzenie, które nie tak trudno zrealizować! Bardzo istotne w pracy osoby, która aranżuje i projektuje wnętrza, są takie cechy, jak zmysł estetyczny, wyobraźnia i kreatywność. Kluczowe znaczenie mają także kwalifikacje, wiedza i przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne. Warto wiedzieć, że można je zdobyć uczestnicząc w odpowiednim kursie projektowania wnętrz.

Dlaczego warto zrobić kurs aranżacji wnętrz?

Czasy, kiedy mieszkanie urządzało się tylko praktycznie i na długie lata, już dawno minęły. Rynek nieruchomości się rozwija i mamy coraz większą świadomość tego, jak wyglądają modne wnętrza i jak ważny jest ich wpływ na nasze samopoczucie – prywatnie i w pracy.

Zawód dekoratora wnętrz zyskuje na znaczeniu, wiele osób oddaje w ręce profesjonalistów aranżacje przestrzeni domowych, biurowych czy biznesowych. Wbrew pozorom nie tak łatwo urządzić dom lub biurowe pomieszczenia. Projektant wnętrz potrafi odkryć ich walory i ukryć mankamenty, dopasować je do potrzeb, specyfiki, ale także do gustów użytkowników czy domowników.

Jak zdobyć takie kwalifikacje? Jest kilka dróg do tego celu, począwszy od wykształcenia akademickiego, a na praktycznych i dobrze opracowanych kursach aranżacji wnętrz skończywszy.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie dekoracji wnętrz?

Zdobycie niezbędnej wiedzy i kwalifikacji jest nieodzowne, ale osoba, której marzy się zawód dekoratora, musi również posiadać pewne określone predyspozycje. A zatem, zanim zdecydujesz się na kurs dekoratora wnętrz, oceń swoje możliwości i uzdolnienia.

Możesz wybrać dobre szkolenie z zakresu aranżacji wnętrz, jeśli:

 • masz dużą wrażliwość na kolory, niuanse, odcienie, a także umiejętność tworzenia udanych zestawień kolorystycznych,
 • „czujesz” i trafnie oceniasz oraz komponujesz struktury, faktury, formy i kształty,
 • potrafisz dopasować umeblowanie, oświetlenie, dekoracje i najdrobniejsze detale, tworząc z nich dobrze skomponowaną aranżację,
 • potrafisz dostrzec i wyeksponować atuty wnętrza i kamuflować ewentualne braki,
 • znasz się na ergonomii, co pomaga w takim zaprojektowaniu wnętrza, aby było praktyczne, wygodne, bezpieczne i stylowe,
 • wiesz, że diabeł tkwi w szczegółach i masz oko do detali,
 • potrafisz komunikować się z ludźmi – ogromna część pracy dekoratora wnętrz polega na słuchaniu, odczytywaniu potrzeb i gustu klienta, ale także na przekonaniu go do słusznych i dobrych rozwiązań,
 • jesteś dyspozycyjny czasowo – zawód projektanta wnętrz często wiąże się z nienormowanym czasem pracy.

Predyspozycje są podstawą, którą należy podeprzeć odpowiednią wiedzą z zakresu niezbędnych narzędzi projektowych i znajomości warsztatu pracy. Jak można zdobyć takie kwalifikacje?

Gdzie można zdobyć kwalifikacje z zakresu projektowania wnętrz?

Do pracy dekoratora wnętrz przygotowują na przykład odpowiednie studia wyższe, zazwyczaj na ASP na wydziale Architektury Wnętrz. Można pracować w zawodzie także po artystycznej szkole średniej, na przykład liceum plastycznym. Na tym jednak nie kończą się możliwości!

Wymarzony zawód zdobędziesz również po ukończeniu dobrego, sprawdzonego kursu aranżacji wnętrz. Uczestnik takich zajęć uzyska umiejętności, wiedzę, certyfikat i szansę na znalezienie dobrej pracy albo uruchomienie własnej działalności.

W placówkach Plus Edukacja prowadzone są profesjonalne szkolenia dla przyszłych dekoratorów. Kurs „Projektowanie i aranżacja wnętrz” pozwoli Ci zdobyć niezbędne umiejętności oraz kwalifikacje, takie jak:

 • dobór kolorów dla optymalizacji wnętrza
 • poznanie narzędzi projektowych
 • materiałoznawstwo
 • dobór dekoracji
 • znajomość najnowszych trendów wnętrzarskich
 • tajniki profesjonalnych sesji zdjęciowych
 • rozmowy z klientem – umiejętność słuchania, przekazania własnych koncepcji, rozwiązywanie sporów.

Kurs dla przyszłych dekoratorów wnętrz prowadzą doświadczeni wykładowcy z pasją, zaangażowani oraz z praktyką w zawodzie. Na zakończenie każdy uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie, które pomoże w znalezieniu praktyk lub wymarzonej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj