Piórnik jest następnym, po plecaku czy tornistrze, wyjątkowo istotnym elementem każdej szkolnej wyprawki. Jego wybór zależy od tego, do jakiej klasy pójdzie nasza pociecha. Inny piórnik zakupimy dla pierwszoklasisty, który dopiero zaczyna swoją przygodę z uczęszczaniem do szkoły, a inny dla „starego szkolnego wyjadacza”.

Jakie typy piórników są dostępne na rynku przyborów szkolnych?

Mamy do wyboru piórniki rozkładane, które posiadają różne przegródki służące do wkładania tam potrzebnych przyborów i organizowania ich. W takim piórniku łatwiej o porządek. Często występują one z gotowym wkładem w postaci wszystkich przyborów, jakie mogą być potrzebne naszemu dziecku do lekcji.

Drugim typem dostępnych na rynku piórników są miękkie piórniki w kształcie tuby. Są one z reguły mniejsze, niż piórniki rozkładane, a więc lepsze, jeśli nasze dziecko posiada mniejszy plecak. Jednakże, ciężko w takim piórniku może być się odnaleźć i utrzymać czystość.

Jaki piórnik dla pierwszoklasisty, a jaki dla ucznia starszej klasy?

Tak naprawdę najwygodniejszym typem piórnika dla dziecka idącego do pierwszej klasy będzie piórnik rozkładany. Nie będzie wówczas traciło czasu na szukanie potrzebnych do lekcji przyborów.

Dla ucznia starszej klasy z kolei, możemy zakupić zarówno piórnik rozkładany, jak i piórnik-tubę.

1 KOMENTARZ

  1. Córka ma właśnie taki z klapkami, zapinany na suwak ze starpak. A że był od razu z wyposażeniem, to już w ogóle super

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj