Kreatywność jest niezwykle przydatnym przymiotem. Pomaga ona radzić sobie z przeróżnymi problemami stawianymi przez los, pozwala myśleć nieszablonowo, przez co możemy znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji, nawet patowej. Ludzie kreatywni będą także bardziej pomysłowi o raz pełni wyobraźni, co ułatwi im również życie zawodowe.

Jeśli chodzi o kreatywność u dzieci, powinno się ją kształcić i rozwijać już od samego początku. Im wcześniej zaczniemy, tym większa szansa, iż nasza pociecha stanie się wyjątkowo twórcza oraz błyskotliwa.

Jak kształcić kreatywność u naszych dzieci?

Tak naprawdę nie jest to bardzo trudna misja, ponieważ dzieci są bardzo ciekawskie oraz dociekliwe, zadają mnóstwo pytań, interesują się otaczającym je światem. Tak więc, jeśli zostanie nam zadane pytanie (nawet gdy będą ich tysiące) powinniśmy stanąć na wysokości zadania i odpowiedzieć, jak najbardziej wyczerpująco.

Oprócz odpowiadania na ich pytania, warto również czytać dzieciom ciekawe książki czy to z bajkami, czy przyrodnicze. Powinno się także jak najwięcej rozmawiać z dzieckiem i opowiadać mu historyjki. Świetne rozwiązanie to zachęcanie naszych pociech do wymyślania swoich własnych bajek!

Rozwijanie kreatywności poprzez zabawę

Jedną z bardziej wartościowych zabaw kształtujących kreatywność jest zabawa w teatr. Nasze dziecko tworzy scenariusz i z naszą pomocą odgrywa role.

Kolejnym wartościowym pomysłem jest malowanie, rysowanie bądź ozdabianie – ogólnie wszelkie artystyczne prace!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj